FBI’dan olimpiyatlara katılacak ABD’lilere: Telefonunuzu ülkenizde bırakın

FBI'dan olimpiyatlara katılacak ABD'lilere: Telefonunuzu ülkenizde bırakın

ABD Federal Soruşturma Bürosu, Çin’in başkenti Pekin’deki olimpiyatlara katılacak ABD’li sporculara, siber saldırı riski nedeniyle cep telefonlarını ülkelerinde bırakmaları çağrısı yaptı.

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), 2022 Pekin Kış Olimpiyatları esnasında “kötü niyetli siber faaliyetlerin” gerçekleşebileceğini duyurdu.

İlgili açıklamada, belirsiz siber aktörlerin mobil cihazları tehlikeye atabilecek faaliyetler de dahil çok çeşitli siber aktiviteyi olimpiyat oyunlarını bozmak için kullanabileceğine vurgu yapıldı.

TRT Haber’deki bilgilere göre kurum, “FBI, tüm sporcuları kişisel cep telefonlarını evde tutmaya ve oyunlar sırasında geçici bir telefon kullanmaya çağırıyor” ifadesini kullandı.

FBI, olimpiyatlar için geçici telefon kullanma çağrısı yapan tek kurum değil. İngiltere, Avustralya, Hollanda ve Kanada’nın olimpiyat komiteleri de potansiyel “Çin gözetimi”ne karşı sporcuları uyarmıştı.

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ise geçen hafta Washington’a “Pekin Kış Olimpiyatları’na müdahaleyi bırakma” çağrısı yapmıştı.

Canlı maç izle

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5,0 rating
500₺ Kadar Yatırımlarınıza 50% Hoş Geldin Bonusu
5,0 rating
1000₺ Kadar Yatırımlarınıza 100% Hoşgeldin Bonusu
5,0 rating
250₺ Kadar Yatırımlarınıza 25% Hoşgeldin Bonusu
5,0 rating
3000₺ Kadar Yatırımlarınıza100% 3000TL Hoş Geldin Bonusu
5,0 rating
250₺ Kadar Yatırımlarınıza 25% Hoşgeldin Bonusu